Miyom Nedir? Tedavi? UFE Nasıl Yarar Sağlar?  
Ana Sayfa Bize Ulaşın
 
UFE Nedir?
UFE Hangi Durumlarda Uygulanabilir?
UFE Prosedürü
Prosedür Öncesi
Prosedür Nasıl Uygulanır?
Prosedür Sonrası
UFE'nin Yararları ve Riskleri
UFE ve Doğurganlık
 
 

MİYOM TEDAVİSİNDE UFE / UFE ve Doğurganlık

Alternatif histerektomi prosedürlerini ve mevcut diğer miyom tedavi yöntemlerini araştırıp gözden geçirirken, farklı tedavi yöntemlerinin sizi ve yaşantınızı ne şekilde etkileyeceğini bilmek önemlidir.

Uterin fibroid embolizasyonu, miyom tedavisi açısından etkili bir yöntem olmakla beraber, bu yöntemin hamile kalmak, fetus gelişimi ve fetusun taşınması üzerindeki etkileri kesin olarak belirlenmemiştir. Uterin fibroid embolizasyonu sonrası hamile kalan ve başarılı bir hmaileleik süreci geçiren kadınlar ile ilgili raporlar mevcut olmakla beraber uterin fibroid embolizasyonunun hamilelik ve doğurganlık üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığına dair elde somut veya bilimsel bir veri bulunmamaktadır. Bu nedenle, bu miyom tedavisini tercih etmeden önce, gelecekte doğum yapamama riski ile karşı karşıya olduğunuzu bilmenizde büyük önem vardır.

Bu tür bir tedavi yöntemini tercih etmeden önce, doktorunuz veya kadın doğum uzmanınız ile güncel tüm klinik verileri tartışmanız gerekmektedir. Seçeceğiniz tedavi yöntemlerinin neler olduğu ve sonuçları hakkında mümkün olduğunca çok bilgi sahibi olmanız hem kendiniz hem de yaşantınız açısından doğru tedaviyi seçmenize yardımcı olacaktır.